Galvenie
29.04.2016
Valdošā koalīcija pieņēma skandaliozus grozījumus Krimināllikumā
21.aprīlī Saeimas valdošā koalīcija, kā arī «Latvijas Reģionu apvienība» ar 65 balsīm pieņēma t.s. «špionu grozījumus» Krimināllikumā, kuru mērķis, kā tika paziņots, ir novērst draudus, kas ir saistīti ar it kā pret Latviju vērsto «hibrīdkaru». Notikumi, kas attiecas uz šiem grozījumiem, ļauj izdarīt secinājumus par cilvēkiem, kam, diemžēl, pieder vara mūsu valstī.

Iesniegto grozījumu sākuma variantā bija panti, kur, piemēram, tika prasīts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem par palīdzības sniegšanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai kaitīgā darbībā pret Latvijas Republikas drošības interesēm , kas izdarīta tieši vai ar citas personas starpniecību. Tajā pašajā laikā netiek definēts ne “palīdzības”, ne “kaitīgas darbības”, ne “starpnieka” jēdziens, ne to skaits, ne kas ir “Latvijas Republikas drošības intereses”.

Ņemot vērā visu patriotisko retoriku, kas ir saistīta ar šo grozījumu pieņemšanu, provaldības masu medijos, nevar neievērot cilvēku, kas tos ir sastādījuši, banālo neprofesionalitāti. Par noziedzīgajiem nodarījumiem, saskaņā ar šiem formulējumiem, teorētiski var tikt uzskatītas visparastākās darbības: neapmierinātības izteikšana par valsts politiku, materiālu izplatīšana internetā, piedalīšanās dažādās apspriedēs un zinātniskās konferencēs, zinātniskā un žurnālistikas darbība utt.

Kādā brīdī to saprata arī paši grozījumu lobētāji, ne velti Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Seržants vienā no intervijām, centās nomierināt sabiedrību, paziņojot, ka likums tiks izmantots tikai “pret valstij nelojāliem žurnālistiem, biznesmeņiem un citām personām.” Tādējādi parādot visiem, kāda īstenībā ir cilvēku, kas raksta un pieņem likumus, attieksme pret tiesisko sistēmu.

Vispirms tiek veidotas pilnīgi nekompetentas tiesību normas, bet pēc tam tās tiek plānots pielietot tikai izlases veidā, kad Seržanta kungs un viņam līdzīgie kādu uzskatīs par “nelojālu”. Par šo situāciju ir patiesi satraukušies dažādu uzskatu cilvēki gan Latvijā, gan aiz tās robežām, kā arī Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis, kurš vēl pavisam nesen bija Seržanta partijas biedrs.

Latvijas Sociālistiskā partija, kā jau tika ziņots, divas reizes ir rīkojusi pie Saeimas piketu pret šiem grozījumiem. Pēc mūsu lūguma Eiropas Parlamenta deputāts no Grieķijas komunistiskās partijas Sotirios Zarianopoulos nosūtīja pieprasījumu ES augstajam pārstāvim ārlietu un drošības politikas jautājumos F. Mongerini ar lūgumu novērtēt grozījumus.

Galu, galā, pateicoties tieši sabiedrības kopējam spiedienam uz valdību, grozījumi tika pieņemti maigākā formā, darbības, par kurām ir jānes atbildība, tika konkretizētas, dažus strīdīgus punktus izslēdza vispār. Latvijas Sociālistiskā partija izsaka pateicību visiem sabiedriskajiem darbiniekiem un organizācijām, kas nebaidījās paust savu viedokli šajā jautājumā.

27.04.2016
http://www.latsocpartija.lv/lv/news/258/
Latvijā / Skatīts 473 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz