Galvenie
17.12.2017
Par izglītības jautājumu Latvijā
Latvijas valdība nolēma pilnīgi likvidēt izglītību krievu skolās. Šis lēmums izsauc plašu neapmierinātību tautā. Desmitiem tūkstošiem cilvēku ir gatavi iziet uz ielām ar prasību atjaunot krievu izglītību.

Latvijas iedzīvotājiem ir jāmācās dzimtajā valodā! Turklāt šīs tiesības ir nostiprinātas starptautiskā dokumentā — Pamatnolīgumā par nacionālo minoritāšu aizsardzību(1), kas, cita starpā, nozīmē, ka Latvijai nav tiesību asimilēt krievu iedzīvotājus, un tai ir jāpalīdz radīt nepieciešamos apstākļus krievu iedzīvotājiem saglabāt savu valodu un to kultūras mantojumu kopumā. Klasiskā izglītība krievu valodā pieder šādam mantojumam.

Tādās valstīs kā Somija, Šveice, Luksemburga, Malta un Īrija pastāv vairākas valsts valodas, bet Beļģijā vācu valodai ir valsts valodas statuss neskatoties uz to, ka tā ir dzimtā valoda mazāk nekā vienam procentam Beļģijas iedzīvotāju.

Kāpēc tad Latvijā, kur dzīvo divas lielas etniskās kopības: latvieši un krievi, kur vairākums iedzīvotāju zina gan latviešu, gan krievu valodu, krievi tiek represēti no valsts puses? Atbilde gan ir skaidri saprotama: tāpēc, ka tas ir izdevīgi valdošām ierindām. Viņi runā par «latviešu valodas saglabāšanu», taču vadās ar kaut ko pavisam citu. Viņu īstā motivācija ir tieksme pēc vieglas personīgās peļņas un savas tagadējās varas saglabāšana.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem(2) ap 25% Latvijas iedzīvotāju atrodas uz nabadzības robežas, bet valdība, uzpūšot mākslīgu konfrontāciju starp divām tautībām, veikli manipulējot ar pilsoņu uzticību, turpina sistemātisku tautas aplaupīšanu. Atzīmēsim tikai dažus faktus. Viens brauciens sabiedriskajā transportā Rīgā maksā 1,15 vai 2 eiro, bet pašizmaksas sastāda mazāk nekā 40 centus. Peļņu saņem vairākas firmas, kurām maksā kā pasūtītā darba izpildītājiem. Kad degvielas cenas starptautiskā mērogā pazeminās, degviela kļūst dārgāka gala patērētājiem. Šāda dīvaina «likumsakarība» tiek sasniegta ar akcīzes nodokļa paaugstināšanu. Gāzes cenu arī pastāvīgi paaugstina. Cenas uz atsevišķiem pārtikas produktiem (piemēram, uz sviestu un sieru) paaugstināja vairākkārt. Siers ir kļuvis dārgāks par gaļu. Pirms dažiem gadiem tika ieviests aplams zemes nodoklis, uz kura pamata parastu daudzdzīvokļu māju iemītnieki tagad maksā tiem, kam pirms simts gadiem it kā esot bijis dārziņš tajā vietā, kur pašlaik ir uzbūvēts šis nams.

Tātad, mēs redzam, ka «tautas ievēlētā» valdība neaizstāv tautas intereses, bet gan otrādi. Varas pārstāvji strādā sevis dēļ, ievērojot savas personīgas intereses. Šāda valdība apgrūtinoši «karājas» virs sabiedrības un, novirzot tās uzmanību nacionālajam jautājumam, bezkaunīgi un nesodāmi izsūc tai pēdējās asinis. Priekš kam tad mums tāda valdība?
___________
1)Strasbūra, 1996. gads, ratificēta Latvijā 2005. gada 27. maijā
2)Eiropas Komisijas dati

repost.su
Latvijā / Skatīts 257 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz