Galvenie
24.05.2017
Padomju vara būvēja pēc Ļeņina novēlējumiem!
Padomju vara būvēja pēc Ļeņina novēlējumiem!

Ar regālijām apveltīts arhitektūras profesors Jānis Krastiņš LTV7 ēterā pastāstīja par mājokļu celtniecību padomju laikā.

Katrā teikumā profesors demonstrē “savu personīgu” mājokļu celtniecības principu izprašanu, nevarot pacelties no sava “es gribu” un “brīvas mākslas” līmeņa plānošanā līdz valsts vajadzībām miljonu cilvēku apgādē ar dzīvokļiem. Dažādos Padomju valsts eksistēšanas periodos arhitektu radošās spējas tika pielietotas dažādi. Mēs zinām gan kolosālas Staļina laika mājas, gan šauras “hruščovkas”, gan plašas 80.-to gadu sērijas. Visām bija savi iemesli. Līdz 2000.-iem gadiem bija plānots pilnīgi atrisināt mājokļu jautājumu valstī. Un tas tiktu atrisināts! Gan valstī ar 300 mljn. iedzīvotāju.

Taču tagad viss ir daudz vieglāk: “Ir nauda – ir mājoklis, nav naudas – paliec sveiks!”. Tūkstošiem cilvēku atrisina problēmas ar mājokļi pateicoties padomju varai. Tūkstošiem cilvēku atrisinās problēmas ar mājokļi pateicoties padomju varai. Kā teica profesors – padomju mājas stāvēs vēl “simtiem gadu”, tie ir “mūžīgi”. Bet mūsdienīgas mājas gan negarantē, kā tie nesabruks pēc hipotēkas (verdzinošās parādsaistības) izmaksas. Šodien pat “kasti” hipermārketam nevar uzcelt! Sabruks tagadējas “kastes”, bet padomju paneļu mājas stāvēs, ja tikai, protams, tos kopt.
Starp citu, profesors apgalvoja, ka “vidēja padomju laika celtniecības kvalitāte ir ļoti zema” (?!), sūrojas par ļoti zemo celtniecības kvalitāti Krievijā un atbildot uz jautājumu, ar ko tas ir saistīts, pieminēja it kā Ļeņina citātu: “krievu strādnieks ir slikts strādnieks”.

Bet šeit gan ir jāprecizē.

Varbūt, profesors attālināti atcerējas Ļeņina darbu “Padomju varas kārtējie uzdevumi” (1918.g.), taču visticamāk viņš citēja kādu kārtējo pretpadomju anekdoti.
Īstenībā Ļeņins, dodot radoša darba uzdevums vēl pavisam jaunai Padomju varai, rakstīja par krievu cilvēku:
«Krievu cilvēks sālīdzinājumā ar pirmrindas nācijām ir slikts strādātājs. Un tas carisma režīma laikā, kad stipras vēl bija dzimtbūšanas paliekas citādinevarēja būt. Mācīties strādāt – šis uzdevums padomju varai jāizvirza tautai visā tā apjomā.»

Kā mēs redzam, šo Ļeņina uzdevumu Padomju vara izpildīja.

Tālāk, ņemot par piemēru “Teilora sistēmu”, Ļeņins raksta:
«Padomju republikai katrā ziņā jāpārņem viss vērtīgais no zinātnes un tehnikas iekarojumiem šajā lauka. Sociālisma īstenojamībunoteiks tieši mūsu panākumi padomju varas un padomiskās pārvaldīšanas organizācijas savienošanā ar jaunāko kapitālisma progresu.»

Padomju vara uzdevumu izpildīja.
Un izpildīs to arī nākotnē!

biedr. Mauseris
Latvijā / Skatīts 344 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz