Galvenie
08.06.2015
VZKK plāno atlaist 133 darbiniekus

Рыбоперерабатывающие предприятия приостанавливают производство

ПБК: Из-за введенного с 4 июня Россией запрета на ввоз рыбных консервов рыбоперерабатывающие предприятия приостанавливают производство и увольняют рабочих. Если политики не начнут действовать, Латвия рискует потерять отрасль.«Ventspils zivju konservu kombināts» plāno atlaist 133 darbiniekus

Zivju pārstrādes uzņēmums "Ventspils zivju konservu kombināts" ziņojis Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA), ka plāno atlaist kopumā 133 uzņēmuma darbiniekus, aģentūrai BNS pastāstīja NVA Ventspils filiāles vadītāja Benita Saļņikova.

Viņa atzīmēja, ka no 133 darbiniekiem, kuri drīzumā varētu zaudēt darbu, 20 darbiniekiem jau ir bezdarbnieka statuss un viņi uzņēmumā strādā gadījuma darbus, savukārt septiņi darbinieki ir pensijas vecumā un uz bezdarbnieka statusu nevarēs pretendēt. Tādējādi uz bezdarbnieku statusu varēs pretendēt 106 "Ventspils zivju konservu kombināta" darbinieki.

NVA Ventspils filiāles vadītāja arī norādīja, ka lielāka aktivitāte, piesakoties bezdarbnieka statusam, ir gaidāma 8. vai 9.jūnijā, kad uzņēmums būs oficiāli atlaidis darbiniekus.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka "Ventspils zivju konservu kombināts" saistībā ar eksporta aizliegumu uz Krieviju šīs nedēļas nogalē plāno slēgt ražotni un būs spiests atlaist lielāko daļu darbinieku.

Tāpat vēstīts, ka Krievija no ceturtdienas, 4.jūnija ir aizliegusi ievest zivis un zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas.

Aptaujātie zivju pārstrādātāji aģentūrai BNS atzinuši, ka Krievijas aizliegums ievest zivju produkciju Latvijas zivrūpniekiem būs smags trieciens un vairāki uzņēmumi varētu bankrotēt.

"Ventspils zivju konservu kombināts" ir dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,54 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir "AB Holding" (45,74%). Uzņēmums ir akciju sabiedrība, tādēļ tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

5. jūnijs

BNSSaistībā ar Krievijas noteikto zivju izstrādājumu importa aizliegumu Liepājas zivju konservu ražotājs "Kolumbija Ltd." nolēmis būtiski samazināt ražošanu, atlaižot aptuveni 240 darbiniekus, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Dienas Ziņas".
No aptuveni 300 kompānijas darbinieku darbu saglabās aptuveni 60 strādnieku, lai vasarā realizētu atsevišķus pasūtījumus.
www.delfi.lv

Располагающийся в Лиепае рыбоконсервный комбинат Kolumbija Ltd из-за российского эмбарго на импорт рыбопродукции из Латвии решил существенно уменьшить объёмы производства и уволить примерно 240 работников, сообщила в понедельник новостная передача LTV.
На предприятии останутся 60 человек, чтобы летом выполнять отдельные заказы.
Однако некоторым работникам было сказано, что без работы они остаются лишь на лето, а осенью производство планируется возобновить.
www.delfi.lv


Latvijā / Skatīts 549 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz