Galvenie
01.05.2016
Uz tautas sapulci sanāk apt.3000 cilvēku

Uz Latvijas Brīvo arodbiedrības savienības rīkoto akciju - tautas sapulci "Par cienīgu darbu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā" šodien bija ieradušies aptuveni 3000 cilvēku, liecina Valsts policijas aplēses.
Arodbiedrību pārstāvji uz pasākumu ieradušies ar dažādiem plakātiem, piemēram, "Kvalitatīva izglītība nav par velti!", "Neklusēsim! Ikvienam jāaizstāv tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi", "Mūsu klusēšana kaitē jūsu veselībai", "Pārtraukt namu īpašnieku patvarību!".
Tāpat klātesošie turēja plakātu "Citadele... Liepājas metalurgs... Kāda būs nākamā valdības afēra uz mūsu nodokļu rēķina?" un "Valdība mosties!", "Bērniņ, šodien neēdīsim, jo valdībai var pietrūkt!".
Starp sapulces dalībniekiem bija arī kāda persona cūkas kostīmā ar plakātu "Neesi cūka - necūkojies ar mediķu algām".

Esam runājuši ar deputātiem un valdību, bet prasība palika nesadzirdētas, sacīja Krīgers.
Mūsu valsts drošība apdraudēta, jo valsts, kurā nav labas izglītības sistēmas, kur nevar tikt pie veselības aprūpes pakalpojumiem, kur nav iekšējās drošības, kur policistiem nemaksā cilvēku cienīgas algas, nevar būt droša un pastāvēt ilgtermiņā, tāpēc lūdzam atbalstu runāt par problēmām, klāstīja Krīgers.
Mums pietiek naudas bankrotējušajām bankām, dažādiem projektiem, bet kur cilvēkiem sirds nepieciešamība, kur ir sirdssāpe, tur ir tukšs, par sāpi nerunā, par problēmām kopumā nerunā, uzsvēra Krīgers.
Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga atgādināja par ilgām skolotāju algu problēmām, sapulcē atgādināja arī par bērnudārza pedagogu algu problēmām, veselības aprūpes finansēšanas problēmām.


Pēc sapulces noslēguma vairāki dalībnieki devās gājienā uz Vērmanes dārzu, kur plānotas arodbiedrības “LABA” rīko Darba svētku svinīgo pasākumu.

Izmantotie informācijas avoti: LETА, LSM, LTV, MixNews.

Latvijā / Skatīts 351 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz