Galvenie
06.12.2015
Rubiks atkāpjas no LSP priekšsēdētāja amata
Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) ilggadējais vadītājs Alfrēds Rubiks šodien LSP kongresā iesniedza atlūgumu no partijas priekšsēdētāja amata un viņa pilnvaras beigsies šodien, apliecināja pats politiķis.

Rubiks no amata atkāpies saistībā ar 80 gadu sliekšņa sasniegšanu un veselības jautājumu dēļ. Viņš norādīja, ka nevarētu turpmāk strādāt pilnu slodzi un ka vieta ir jādod jaunai maiņai. Kongresā par politiķa atkāpšanos notika diskusijas, jo ne visi bija gatavi atbalstīt viņa atlūguma pieņemšanu. Tomēr pēc diskusijām tas tika atbalstīts.

Kādreizējais Padomju Savienības komunistiskās partijas biedrs, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas tika notiesāts ar cietumsodu par darbībām, kas vērstas uz valsts varas gāšanu, LSP vadīja kopš 1999.gada.

Tagad no 6.decembra partijas priekšsēdētāja pienākumus pildīs LSP priekšsēdētāja pirmais vietnieks Vladimirs Frolovs. Savukārt jaunu LSP vadītāju plānots vēlēt tikai pēc gada.

LSP kongresā šodien tika apstiprinātas partijas programmas tēzes, kuras vēl gadu būs jāapspriež partijas nodaļās.

Kā ziņots, šodien notikušā LSP kongresa mērķis bija iepazīties ar partijas valdes atskaites ziņojumu un pieņemt rezolūcijas par dažādām aktuālām politiskām un sociāli ekonomiskām problēmām. Sanāksmē izskanēja arī ziņojums par partijas programmas jaunās redakcijas projektu.

Многолетний руководитель Латвийской социалистической партии(ЛСП) Алфред Рубикс сегодня во время конгресса партии подал заявление об уходе с поста председателя ЛСП. Его полномочия заканчиваются сегодня, подтвердил агентству LETA сам политик.

В качестве причин он указал возраст (Рубикс преодолел 80-летний рубеж) и состояние здоровья. Рубикс отметил, что впредь не сможет полноценно трудиться и место пора уступить молодой смене.

На конгрессе по поводу ухода Рубикса разгорелись дискуссии, поскольку не все были готовы поддержать его отставку. Однако после споров все же согласились, и с 6 декабря исполнять обязанности председателя партии будет первый заместитель председателя ЛСП Владимир Фролов.

Цель прошедшего сегодня конгресса ЛСП — ознакомиться с отчетом правления партии и принять резолюцию по актуальным экономическим и политическим проблемам.

Leta
Latvijā / Skatīts 669 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz