Galvenie
09.09.2014
Профсоюзы не ждут больших улучшений после выборов Сейма
Профсоюзы не ждут больших улучшений после выборов Сейма

Профсоюзы не надеются на большие улучшения от Сейма нового созыва, заявил на дискуссии «Будем ли жить лучше?» руководитель Латвийского союза свободных профсоюзов (ЛССП) Петерис Кригерс.

В дискуссии участвовали представители пяти политических партий — Союза «зеленых» и крестьян, «Согласия», «Единства», No sirds Latvijai и национального объединения «Все для Латвии!»-»Тевземей ун Бривибай»/ДННЛ.

«Ответа на главный вопрос обсуждения — будем ли жить лучше — мы не получили. Но поняли, что на большие улучшения при Сейме нового созыва рассчитывать не можем. В обещаниях и стратегических направлениях партий фигурируют более длительные периоды и отговорки о том, что ничего особо сделать нельзя, потому что в бюджете нет денег. Поэтому нужно организовать отдельную дискуссию о том, как увеличить бюджет», — сказал Кригерс.

В то же время он признал, что ни одна из партий не заслужила столь низкой оценки, чтобы профсоюзы призывали за нее не голосовать.
http://www.ves.lv/rus....v-sejma

Arodbiedrības: Uz īpaši lieliem uzlabojumiem tuvākā Saeimas sasaukuma laikā cerēt nevaram

Uz īpaši lieliem uzlabojumiem tuvākā Saeimas sasaukuma laikā cerēt nevaram, šodien pēc priekšvēlēšanu diskusijas Vai dzīvosim labāk? aģentūrai LETA pauda Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers.

Diskusijā piedalījās pārstāvji no pieciem politiskajiem spēkiem - Zaļo un zemnieku savienības, sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa, kā arī partijām Vienotība, No sirds Latvijai un nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

"Atbildi uz diskusijas galveno jautājumu - vai dzīvosim labāk - nesaņēmām. Sapratām, ka uz īpaši lieliem uzlabojumiem tuvākā Saeimas sasaukuma laikā cerēt nevaram. Partiju solījumos un stratēģiskajās ievirzēs figurē ilgāks laika posms un atrunas, ka daudz neko nevar izdarīt, jo budžetā nav naudas. Būtu jārīko atsevišķa diskusija par jautājumu, kā budžetu piepildīt," sacīja Krīgers.

Viņš gan atzina, ka neviena partija diskusijā neizpelnījās tik zemu vērtējumu, lai LBAS no savas puses aicinātu iedzīvotājus par tām nebalsot. "Nebija tādas partijas, kas pilnībā izkristu ārpus aprites, nevarētu atbildēt uz nevienu jautājumu, vai demonstrētu, ka nepārzina jomu, par kuru runā. Varam gan norādīt uz neprecizitātēm, pie kurām atsevišķām partijām ir jāpiestrādā, piemēram, pie izpratnes par sociālo dialogu," teica Krīgers.

Jau ziņots, ka LBAS šodien notika priekšvēlēšanu diskusija Vai dzīvosim labāk?. Diskusijā tika spriests par to, kā palielināt valsts budžeta ieņēmumu daļu, lai nodrošinātu partiju priekšvēlēšanu programmā solītā izpildi un valsts izaugsmi. Tāpat deputātu kandidātiem tika vaicāts, kā viņi plāno nodrošināt iedzīvotāju labklājības pieaugumu, izmantojot nodokļu politikas instrumentus, un kāda ir viņu pozīcija darbinieku tiesību nodrošināšanā, piemēram, Darba likuma normu uzlabošanā.

LETA. 2014. gada 8. septembris
http://www.diena.lv/latvija....4069186
Latvijā / Skatīts 417 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz