Galvenie
15.05.2014
Par PSRS un nacistiskās Vācijas noziegumu noliegšanu draudēs pieci gadi cietumā

Saeima ceturtdien, 15.maijā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, kas Latvijā ievieš kriminālu sodāmību par genocīda un noziegumu pret cilvēci publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.

Cilvēkus, kas publiski nolieguši, attaisnojuši, slavinājuši vai rupji noniecinājuši genocīdu, PSRS vai nacistiskās Vācijas agresiju pret Latviju, par šādu rīcību varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

В четверг Сейм в окончательном чтении утвердил поправки к Уголовному закону, которые предусматривают введение реальных тюремных сроков за "публичное прославление, отрицание, оправдание или грубую тривиализацию" преступлений оккупационных режимов.

Максимальное наказание, например, за попытки оправдать советскую или нацистскую оккупацию, составит пять лет тюремного заключения. Предусмотрены и более мягкие меры — принудительные работы и штрафы.Pēc asām deputātu diskusijām parlamenta deputāti pieņēma likumprojektu,56 deputātiem balsojot "par", 22 balsojot "pret" un vienam parlamentārietim atturoties.

"Saskaņas centra" deputāts Valērijs Agešins pauda viedokli, ka šis likums paredz cietumsodu par viedokļa izteikšanu. Viņš uzsvēra, ka tiesības uz vārda brīvību nostiprinātas Satversmē, starptautiskās konvencijās un dokumentos. Jaunās normas nebūs piemērojamas praksē vai arī to piemērošana novedīs pie Latvijai negatīviem spriedumiem Eiropas Cilvēktiesību tiesā, no Saeimas tribīnes teica deputāts.

"Vienotības" deputāts Andrejs Judins savukārt uzsvēra, ka vārda brīvība nav absolūta un ir gadījumi, kad vārda brīvība var tikt ierobežota. Ja cilvēks noliedz un slavina genocīdu un pārkāpumus pret cilvēci, tad vārda brīvība ir ierobežojama, viņš teica.

Judins norādīja, ka arī parlamenta pārstāvjus deputātu imunitāte nepasargās, turklāt Drošības policija au tagad uzskata, ka par šādiem pārkāpumiem var saukt pie atbildības. Pēc šāda paziņojuma no parlamenta sēžu zāles izskanēja saucieni: "Vai tie ir draudi?"

Jaunā likumā iekļautā norma paredz kriminālsodu "par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu vai īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma, tai skaitā PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latvijas mieru vai kara nozieguma, tai skaitā PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem, publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu".

"За" проголосовали 56 депутатов "Единства", Партии реформ, Нацобъединения, СЗК и "группы Олштейнса". Против были 22 парламентария от "Центра согласия". Борис Цилевич ("ЦС") воздержался. Большая группа депутатов в голосовании не участвовала. Это были Сергей Долгополов ("ЦС"), Марьяна Иванова-Евсеев ("ЦС"), Виктор Яковлев ("ЦС"), Дзинтар Абикис ("Единство"), Вилнис Кирсис (ПР), Клав Олштейнс, Артис Пабрикс ("Единство"), Владимир Рескайс и Элина Силиня.

Во время жарких дебатов Валерий Агешин ("ЦС") заявил, что данный закон фактически предусматривает тюрьму за выражение личного мнения. Он напомнил, что Сатверсме защищает свободу слова. Новые нормы будет трудно применить на практике. Если же это будет сделано, Латвии грозят иски в Европейском суде по правам человека, предупредил он. На это Андрей Юдин ("Единство") отметил, что свобода слова не является абсолютной. Если человек прославляет геноцид, его права можно ограничить. Он предупредил, что от таких преступлений не защитит даже депутатский иммунитет.

Как уже писал портал Delfi, в ходе разработки поправок их критиковали в том числе Министерство иностранных дел и Полиция безопасности, которые считают, что документ сложно реализовать на практике, и Латвии, возможно, в итоге придется выплачивать компенсации осужденным.

Delfi.lv
http://rus.delfi.lv/news/daily/politics/za-otricanie-okkupacii-v-latvii-smogut-posadit-na-pyat-let.d?id=44494202#ixzz31mEy97Ai
http://www.delfi.lv/news/national/politics/par-psrs-un-nacistiskas-vacijas-noziegumu-noliegsanu-draudes-pieci-gadi-cietuma.d?id=44493714#ixzz31mEspqIq

Latvijā / Skatīts 591 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz