Galvenie
14.03.2016
NACISTISKA GENOCĪDA UPURU PIEMIŅAI
Tajā laikā, kad visas Latvijas politiskas partijās klusē, vai pat atbalsts šajam maršam nacistiskās tendencēs arvien augs. “Waffen SS” leģionāru marš pec būtībāi sava vairākuma riko jau pat nav paši leģionāri. Tas jau ir jaunais radikālo labajo nacionālistu paaudzes spārns. Jau vairākus dienās gadā tie riko lāpu gājienos 20. gadsimta 30. gados nacistiskas Vācijas stila.

LATVIJAS DARBAĻAUŽU SAVIENĪBA tajā dienā, kad Riga atkal trakoja bruņa mērā, piedāvā taisīt akciju par atmiņu nacistiskās ģenocīda upuriem pie Salaspils memoriālam. Memoriāls uzcelts bijuša nacistiskās nāves koncentrācijas nometnes „Kurtengof” vieta, šaja zeme aplaista ar nevainīgo upuru asinim.
Kopējais upuru skaits Salaspilī koncentrācijas nometnes pārsniedza par 100 tkst. cilvēkiem. Tomēr šodien latviešu leģionāri ar prieku atceras savās varoņdarbus, jo viņi karas gaita, «Waffen SS» brivpratiga leģiona sastāvā aktīvi palīdzēja nacistiem nevainīgo iedzivotaju iznīcināšanai mūsdienas Krievijas un Baltkrievijas teritorijas, cīnījās tur, pēc viņu vārdiem, par Latvijas «neatkarību». Protams, viņi realizēja sevi ari Salaspilas koncentrācijas nometnes pazīstama «Viktora Arāja komanda» sastāvā, organizējot koncentrācijas nometnes perimetra apsardzi un piedaloties cietumnieku iznicinājuma. Atšķīrība no citām nometnēm, Salaspils izceļos ar milzīgo bērnu skaitu starp ieslodzītajiem. Bērniem, kas bija vecāk par 6. gadiem lika strādāt ēdiena un normālā aprģērba trūkuma apstākļos . Katras pāris dienās bērniem noņēma asiņi lai to pārliet nacistiskiem karavīriem, pec ka izmoctitie derni visbiežāk mira. Ar jaunākiem bērniem ceremonijas ne taisīja. Viņiem lika mazgāties ar auksto ūdeņi un pēc tam aizslēdza barakas uz 5-6 dieniem bez apģērbiem un ēdieniem, vai vienkārši indēja ar arsēnu. Pec tam bērnu liķi iznesot ar spaiņiem priekš dedzināšanai vai apbedīšanai. Zināms ari, ka bērnus izmantoja priekš eksperimentiem, parbaudejot visādas vielas un infekcijas. Pieaugušie cietumnieki mira no darba mocīšana, kas pavadītas ar spīdzināšanu. Priekš darba ražibas stimulācijas spīdzīnašanas pielietojas daudzveidīgi: «Pār apmierinošu darbu vienu nedēļu reize sodīja ar desmit sitiniem pa kailam mugurām, par slikto - ar desmit sitiniem katru dienu. Vērtējums «ļoti slikti» nozīmēja nāve caur pakāršanu». Ari zināmi gadījumi, kad nacisti trēnejas šaušanā pa cietumniekiem.

Visos ne vienaldzīgos aicinām pievienoties pie LDS 16. marta akcijai. Tiekamies trešdiena, 16. marta plkst.12:00 pie Salaspils memoriālam.
Latvijā / Skatīts 427 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz