Galvenie
18.06.2014
Mediķu arodbiedrība izsaka neuzticību Circenei
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome šodien nolēmusi izteikt neuzticību veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V), bet atturēties no neuzticības izteikšanas Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V), pastāstīja arodbiedrības darba koordinatore Inga Rudzīte.

LVSADA padome izskatīja trīs iespējamos variantus par tālāko rīcību attiecībā uz veselības ministres un valdības darbu veselības aprūpes jomā. Pirmais paredzēja izteikt neuzticību gan Circenei, gan Straujumai, otrais - izteikt neuzticību Circenei, bet atzinību Straujumai par spēju ātri izprast nozares problēmas un to cēloņus, bet trešais - atturēties no neuzticības izteikšanas abām minētajām amatpersonām.

Arodbiedrības padome nolēma atbalstīt koriģētu otro variantu, proti, izteikt neuzticību Circenei un atturēties no neuzticības izteikšanas Straujumai, vienlaikus atbalstot savstarpējās sarunās panākto vienošanos izpildi.

LVSADA tuvākajā laikā sagatavos padomes lēmumu un nosūtīs to visiem arodbiedrības biedriem. Pēc tam to saņems arī veselības ministre un premjerministre.

Kā ziņots, LVSADA otrdien sasauca ārkārtas sēdi, lai lemtu par iespējamu neuzticības izteikšanu Circenei un Straujumai. Šādu lēmumu arodbiedrība pieņēma, jo piekrīt Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izteiktajām bažām par to, ka valdības īstenotā veselības aprūpes "nīcināšana" rada valsts apdraudējumu.

Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija 9.maijā biedru sapulcē pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību veselības ministrei un valdībai veselības aprūpes pārvaldes jomā, teikts asociācijas izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

"Uzskatām, ka valsts un valdība nav solidāra ar saviem iedzīvotājiem, pieļaujot situāciju, kurā pacients valsts garantēto veselības aprūpi nesaņem, radot nacionālu valsts apdraudējumu. Neatbalstām tādu valsts un valdības attieksmi, kura nespēj risināt pacientu veselības aprūpes vajadzības, kas garantētu Latvijas valsts un nācijas attīstību," teikts paziņojumā.

Tāpat pausts, ka valdības virzītās "reformas" veselības aprūpē pārsvarā ir pretrunīgas, neefektīvas un netaisnīgas, kā arī uzsvērts, ka atbildība par esošo situāciju veselības aprūpes jomā ir jāuzņemas valdībai.
http://www.delfi.lv/news/national/politics/mediku-arodbiedriba-izsaka-neuzticibu-circenei-atturas-no-neuzticibas-izteiksanas-straujumai.d?id=44624804#ixzz34w1Il4RfЛатвийский профсоюз работников здравоохранения и социального ухода выразил недоверие министру здравоохранения Ингриде Цирцене ("Единство").

Как стало известно порталу Delfi, совет организации в ближайшее время направит решение всем членам профсоюза, а также главе Минздрава и премьер-министру. Организация считает, что Цирцене должна оставить свой пост. При этом профсоюз не стал выражать недоверие премьеру Лаймдоте Страуюме ("Единство").


Недавно отставки министра здравоохранения потребовала и Латвийская ассоциация семейных врачей.

"Мы считаем, что государство и правительство не солидарны со своими жителями, так как допускают ситуацию, когда пациент не получает гарантированной государством медицинской помощи, что можно расценивать как общенациональную угрозу. Мы не можем согласиться с таким отношением государства и правительства, которое не в состоянии удовлетворить потребности пациентов в области здравоохранения, что гарантировало бы развитие государства и нации", — заявила организация.

Врачи подчеркивают, что предложенные правительством реформы здравоохранения противоречивы, неэффективны и несправедливы, и оно должно взять на себя ответственность за ситуацию в этой сфере.

http://rus.delfi.lv/news/daily/latvia/latvijskie-mediki-trebuyut-otstavki-ingridy-circene.d?id=44624988#ixzz34w1Qfs1W
Latvijā / Skatīts 593 / Piebilda lspr Reitings: 5 / 1
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz