Galvenie
29.09.2016
Mediķi pie Saeimas rīko protesta akciju.
Pie Saeimas aptuveni 300 mediķi sapulcējās uz kārtējo protesta akciju - improvizēto teātra izrādi "Par tautas dzīvību", pieprasot palielināt finansējumu medicīnas nozarei.
Uz skatuves tika uzvesta izrāde, kur darbojās "Tautas dzīvība" un "Zaļā nāve". "Zaļā nāve" norādīja, ka "Latvijā man ir brīnišķīga pļauja. Mūsu valstī pat izkapts vairs nav vajadzīga". Tāpat "Zaļā nāve" solīja, ka darīs visu, lai Zaļo un zemnieku savienība paliktu valdībā.
Pēc izrādes Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris aicināja klātesošos un arī visus citus cilvēkus parakstīties mediķu arodbiedrības vēstulē (internetā, ārstniecības iestādēs, vai arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības namā), kura vēlāk tiks iesniegta Saeimai.

Vēstule LR 12.Saeimas deputātiem:

Visi kopa - par Tautas Dzīvību!

2016. g. septembri - oktobri
Latvijas Republikas 12. Saeimas deputāte / deputāt!
Valsts finansējums veselības aprūpei Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā - tikai 3% no iekšzemes kopprodukta. Tā rezultātā aug saslimstība, invaliditāte un mirstība. Katru gadu Latvija zaudē tūkstošiem dzīvību, kuras varētu glābt. Tauta noasiņo, un tāpēc ir apdraudēta valsts drošība.

Tautas Dzīvībai draud nāves briesmas!
Pasaules Veselības organizācija, Eiropas Komisija un Latvijas veselības aprūpes sabiedriskās organizācijas aicina Ministru kabinetu un Saeimu nekavējoties būtiski palielināt valsts finansējumu veselības aprūpei: atbilstoši pieticīgākajiem aprēķiniem, 2017. g. tam jāsasniedz 3,25%, 2018. g. - 3,5%, 2019. g. - 3,75% un 2020. g. — 4% no iekšzemes kopprodukta. Taču valdība atkal stāsta, ka neesot naudas.
Pietiek melot! Dažādiem mērķiem valsts nākamgad tērēs teju 10 miljardus eiro. Ir nozares, kuras gadiem ir finansētas dāsnāk, nekā vidēji ES (piem., ekonomiskās attiecības - dažādi biznesa projekti), kamēr veselības aprūpei atmesta bada maize. Nauda ir, taču politiķi nezin kāpēc to negrib piešķirt Tautas Dzīvības pasargāšanai.
Pietiek izmērdēt savu zemi!
Ja Tu balsosi par tādu valsts budžetu, kurā atkal nepietiek naudas
veselības aprūpei,
es par Tevi turpmāk nebalsošu!
Latvijā / Skatīts 335 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz