Galvenie
17.04.2015
LVSADA 14.04. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) 20. aprīlī plkst. 12:00 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkos protesta akciju sapulces veidā (ar tiesībām skaļi paust viedokli). Akcijas mērķis ir aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi. Akcija tiks rīkota laikā, kad bibliotēkā norisināsies ES valstu veselības ministru neformāla sanāksme Latvijas ES Padomes prezidentūras pasākumu ietvaros.

Saskaņā ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinumu, veselības aprūpe kopā ar sociālajiem pakalpojumiem ir svarīgs Eiropas sociālā modeļa stūrakmens, kas ir svarīgs sabiedrības funkcionēšanai un kvalitātei. Minēto iemeslu dēļ tam būtu prioritāri jāpievērš uzmanība virzībā uz stratēģijas Eiropa 2020 mērķiem saistībā ar valsts ilgtspēju, ekonomikas un nodarbinātības attīstību un ES ekonomisko un sociālo kohēziju (CCM/101, Briselē, 13.12.2012).

Diemžēl Latvijā veselības aprūpe šogad % no iekšzemes kopprodukta (IKP) saņem mazāko finansējumu kopš 2001. gada, un tas ir vairāk nekā divas reizes mazāks, salīdzinot ar vidējo veselības aprūpes finansējumu ES: 3% pret 7% no IKP. Šāda Latvijas politiķu rīcība ir klajā pretrunā ar Pasaules Veselības organizācijas un EK ieteikumiem Latvijai. Rezultāti runā paši par sevi: saskaņā ar OECD datiem, veselības aprūpes pieejamība Latvijā ir vissliktākā ES (Health at a Glance: Europe 2014. OECD 2014).

Neraugoties uz to, valdība negrasās piešķirt nozarei nepieciešamo papildus finansējumu ne šogad, nedz paredzamā nākotnē.

Protesta akcijas rīkotāji aicinās Latvijas politiķus jau tuvākajā laikā būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpei, lai 2020. gadā tas sasniegtu 5% no IKP. Tas ļautu jūtami saīsināt rindas ārstniecības iestādēs, samazināt pacientu maksājumus un palielināt darba samaksu mediķiem.

LVSADA aicina pievienoties sapulcei ikvienu, kurš vēlas pieejamāku veselības aprūpi un ir gatavs to pateikt skaļi!

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I. Rudzīte (tel. 67847305).
http://www.lvsada.lv/?p=2195

Latvijā / Skatīts 558 / Piebilda lspr Reitings: 5 / 1
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz