Galvenie
06.11.2017
LSF UZRUNA LATVIJAS DARBAĻAUDĪM.
LATVIJAS STRĀDNIEKU FRONTES UZRUNA LATVIJAS DARBAĻAUDĪM.

Biedri!
100 gadus atpakaļ Lielā Oktobra Sociālistiskā Revolūcija atvēra pasaules tautām ceļu uz taisnīgumu, proletāriešu solidaritāti un atbrīvošanos no spaidiem.
Ģeniālā marksisma teorētiķa un praktiķa Vladimira Ļeņina vadībā Boļševiku partija apgāza imperiālistisko pasauli. Pirmo reizi vēsturē apspiesta proletāriešu šķira pārņēma varu savās rokās, nodibinot proletariāta diktatūru. Krievijas tautas bija izrautas no nabadzības, analfabētisma, atpalicības.
Latvijā senās revolucionārās tradīcijas simts gadu atpakaļ uzdīga pirmajos sociālistiskajos zelmeņos – padomju valdība tika nodibināta visā neokupētā teritorijā, taču pēc tām tika sagrauta ar imperiālistiskās intervences un nacionālās buržuāzijas palīdzību. Tālākie notikumi Eiropā lika buržuāzijai padoties un sociālistiskā revolūcija Latvijā notika praktiski bez asins izliešanas. Latvija pievienojas brālīgo padomju tautu saimei.
Sociālisma idejas strauji izplātījās pa visu pasauli, apbruņojot masas cīņā pret imperiālismu. Daudz cīnītāju zaudēja savu dzīvību, cīnoties par brīvību, taču viņi parādīja savām tautām, ka dzīve bez ekspluatācijas un nabadzības ir iespējama. Dažas valstis joprojām aizstāv savu sociālistisku izvēli, kas ir īpaši grūti pagaidu Kapitāla uzvaras laikā par pirmo sociālistisko valsti.
Diemžēl, kartēju Oktobra gadadienu mēs sagaidām dzīvojot Kapitālismā. Tām ir daudz iemeslu. Taču kādi tie nebūtu, mums ir jāizdara secinājumi, kas palīdzes mums ceļā uz jaunu un galīgu Sociālisma uzvaru.
Šodien Kapitālisms atkal uzlika jūgu uz mūsu kakliem. Atkal kļūst arvien vairāk nabago un trūcīgo. Atkal strādnieks kal peļņu savam saimniekam-buržuā. Atkal algādzība atgriezās mūsu zemē, bet par jaunajiem baroniem kļuva transnacionālās korporācijas. Atkal absolūtais mazākums bagātinājās ekspluatējot absolūto vairākumu.
Kapitāls atņem visu, kas bija strādnieku radīts. Kapitāls samazina sociālās garantijas – strādnieks atkal ir beztiesīgs vergs. Kapitāls samudžina ar trūkumu un bezdarbu, dzen pa pasauli. Kapitāls ir gatavs sūtīt uz karu un citu tautu apspiešanu. Kapitāls gatavojas upurēt jebkuru savu peļņu dēļ.
Biedri, atkal būs jācīnās par savu tiesību būt cilvēkam!
Labākā pasaule ir iespējama!
Visu zemju proletārieši, savienojieties!

Рабочая трибуна (№ 50)
Latvijā / Skatīts 321 / Piebilda lspr Reitings: 5 / 1
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz