Galvenie
22.10.2015
LIZDA atbalsta LVSADA
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pilnībā atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) Padomes sēdē pieņemto lēmumu rīkot protesta akciju pie Saeimas un gatavoties nozares streikam.
LIZDA redz, ka abas nozares šobrīd saskaras ar vienu un to pašu netaisnīgo attieksmi – tās tiek pozicionētas kā valsts prioritātes, taču 2016. gada valsts budžeta projektā tām atvēlēti nepietiekoši finanšu resursi.
Ņemot vērā, ka 2016. gada budžeta projektā veselības nozarei atvēlēti vien 3,0% procenti, kas ir vēl mazāk kā tika atvēlēts 2015. gadā (3,1%), un redzot, cik nekonkurētspējīgs ir vidējais atalgojums nozarē strādājošajiem, LIZDA uzskata, ka LVSADA lēmums rīkot piketu un gatavoties streikam ir pilnībā pamatots.
22. septembrī LIZDA lēma par streika procedūras uzsākšanu, jo līdzšinējās metodes – konstruktīva sadarbība, sociālais diologs, slēgtas vienošanās, piketi - nav devušas nekādus rezultātus.
http://www.lizda.lv/?jaunums=1327

Latvijas Bibliotekāru biedrība atbalsta LIZDA pozīcijas par pedagogu atalgojuma modeli
Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) valdē pieņemts lēmums pilnībā atbalstīt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pozīciju un izteiktos iebildumus un priekšlikumus attiecībā uz pedagogu darba samaksas jauno modeli. LBB uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) šobrīd piedāvātais atalgojuma modelis nav taisnīgs attiecībā uz skolu bibliotekāriem. IZM skolu bibliotekāriem piedāvātās amata likmes būtiski apdraud skolu bibliotēku iespējas pildīt to funkcijas un nodrošināt atbalstu kvalitatīvam izglītības procesam.
LBB aicina IZM pārskatīt nepārdomātās un netālredzīgās izmaiņas pedagogu atalgojuma modelī un turpināt dialogu ar LIZDA un citiem sociālajiem partneriem, tai skaitā LBB un Latvijas Skolu bibliotekāru biedrību, lai atrastu optimālāko pedagogu atalgojuma modeli.
http://www.lizda.lv/?jaunums=1326
Latvijā / Skatīts 492 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz