Galvenie
15.12.2015
Lielai daļai mediķu alga nākamgad vidēji pieaugs
Kā aģentūrai LETA pastāstīja LVSADA vadītājs Valdis Keris, vidēji darba samaksa par 7% pieaugs ārstiem, ārsta palīgiem un medicīnas māsām.
Daļai medicīnas māsu atalgojums pieaugs pat par 9%-10% jeb 36-38 eiro.
Tāpat par aptuveni 3,5% jeb 16,89 eiro alga pieaugs slimnīcu atbalsta personālam.
Savukārt salīdzinoši mazāks atalgojuma pieaugums gaidāms jau šobrīd augsti atalgotiem ārstniecības iestāžu darbiniekiem, kā arī zemāk kvalificētajiem darbiniekiem, kuru alga pieaug jau saistībā ar minimālās algas celšanu.
Galvenajiem ārstiem un viņu vietniekiem algas pieaugs vidēji par 1,8-3,8%, kas ir 20-28 eiro liels pieaugums. Savukārt nodaļu vai struktūrvienību vadītājiem un virsmāsām, galvenajām medicīnas māsām, galvenajām vecmātēm, galvenajiem radiologa asistentiem alga pieaugs par 3,8-5,3% atkarībā no kvalifikācijas kategorijas jeb 28 eiro.
Savukārt zemāk kvalificētajiem darbiniekiem, tādiem kā māsas palīgs, kuri saņem valstī noteikto minimālo algu vai nedaudz vairāk, atalgojums pieaugs par aptuveni 4,2-5,5% atkarībā no kvalifikācijas kategorijas, kas ir 15-20 eiro.
http://www.delfi.lv/news....6835917

14 декабря, Латвийский профсоюз работников здравоохранения и социального ухода (LVSADA) и Минздрав договорились об окончательном распределении 10 млн евро, выделенных правительством в этом году на повышение зарплат медработников.
Как сообщил руководитель профсоюза Валдис Керис, на 7% будут увеличены зарплаты врачей, их помощников и медсестер, а у одной части медсестер повышение зарплат составит 9-10%. Также примерно на 3,5% увеличатся зарплаты вспомогательного персонала медицинских учреждений. Керис отметил, что поиск решений по повышению зарплат работников здравоохранения будет продолжен и в будущем году.
В меньшем объеме увеличатся зарплаты высокооплачиваемых сотрудников, а также малоквалифицированных работников больниц, зарплаты которых вырастут в связи с повышением минимальной зарплаты.
Как сообщил министр здравоохранения Гунтис Белевич, повышенные зарплаты медики получат уже за январь.
http://rus.delfi.lv/news....6836297
Latvijā / Skatīts 381 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz