Galvenie
10.05.2015
DĀRGIE VETERĀNI UN AIZMUGURES DARBAĻAUDIS!

DĀRGIE VETERĀNI UN AIZMUGURES DARBAĻAUDIS!
08.05.2015

Jau ir pagājuši septiņdesmit gadi kopš tām 1945. gada siltajām maija dienām, kad Jūs pielikāt uzvaras punktu padomju tautas cīņai pret hitlerisko Vāciju Lielajā Tēvijas karā. Šis karš uz mūžīgiem laikiem izmainīja mūsu tautu, kā asiņaina vētra tas pāršalca pār mūsu zemi, aiznesot sev līdzi 27 miljonus mūsu līdzpilsoņu dzīvības. Jūs izturējāt visu: draugu un tuvinieku nāves, badu un pirmo kara mēnešu neveiksmes, bezmiega naktis un četrdesmit grādu salu. Jūs noturējāties un uzvarējāt. Par spīti visam.

Grūti izteikt vārdos to dziļo un patieso sajūsmu par Jūsu varoņdarbu un pateicību Jums par to. Šis varoņdarbs, nepārspīlējot, ir nemirstīgs. Tas ir nemirstīgs ne jau tāpēc, ka par to ir uzņemts simtiem filmu, uzrakstīts tūkstošiem grāmatu un pateikti miljoniem vārdu, bet gan tāpēc, ka šis varoņdarbs šodien dzīvo katrā no mums. Jūs esat kā tēvi, kas ir audzinājuši bērnus, izaudzinājuši veselu tautu.

Visa Padomju Savienība no Augstākā virspavēlnieka līdz pat skolniekam, kas strādāja frontes aizmugurē plecu pie pleca 1418 dienu garumā soli pa solim tuvināja Uzvaru. Sarkanās Armijas karavīri, lidotāji un jūrnieki, kas cīnījās frontē pret fašistiem, partizāni, kas izraisīja ienaidnieka vilcienu sastāvu nobraukšanu no sliedēm, un frontes aizmugures darbaļaudis, kas apgādāja valsti ar visu nepieciešamo sākot no maizes un līdz pat šāviņiem, medmāsas, kas kopa ievainotos, un skolotāji, kas glāba bērnus no bombardēšanas – Jūs visi parādījāt visai pasaulei neiedomājamu vīrišķības, gribas un vienotības piemēru. Jūs par savu varoņdarbu likāt sajūsmināties pat ienaidniekiem. Jūs iemācījāt lepoties par savu valsti daudzām paaudzēm pēc sevis! Uzvaras karogu virs Reihstāga atcerēsies vienmēr!

Diemžēl, laiks ir nepielūdzams, ar katru gadu Jūsu kļūst aizvien mazāk, bet Jūsu varoņdarbs tāpēc neizbāl. Jūs dāvājāt valstij septiņdesmit gadus mierīgas debesis virs cilvēku galvām, pa šo laiku ir izaugušas vairākas paaudzes, un mēs, uzvarētāju bērnu, mazbērnu un mazmazbērnu vārdā šajā saulainajā pavasara dienā gribam pateikties Jums par milzu pūlēm, izturību un drosmi cīņā, par visu to, ko ziedojāt Uzvaras labad.

Svinīgi solām Jums nežēlot spēkus, lai piemiņa par Jūsu uzvaru dzīvotu un kļūtu stiprāka pateicīgo pēcnācēju sirdīs.

APSVEICAM JŪS SVĒTKOS! SIRSNĪGS SVEICIENS UZVARAS DIENĀ!

LSP Valde
http://www.latsocpartija.lv/lv/news/156/

Latvijā / Skatīts 825 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz