Galvenie
29.04.2016
5 maijā piemiņas pasākumi Biķernieku mežā

Aicinam visus nevienaldzīgus 5 maijā 11:00 pieminēt Biķernieku mežā 1943. gada naktī no 5 uz 6 maiju nobendētus latviešu komjauniešus pagrīdniekus-antifašistus no Arvīda Rendnieka, Ernesta Saulīša un Viktorijas Misas vadītās “Latvijas Antifašistiskās Organizācijas”. Tajā naktī kopā ar viņiem tika nošauti arī viņu ģimeņu locekļi un citi Padomju Latvijas patrioti. Pēc kara Biķernieku mežā tika uzstadīts piemineklis kritušajiem latviešu komjauniešiem.

Mums visu laiku atkārto par latviešu Waffen SS leģionu, taču bija arī citi latvieši, un viņu bija daudz. Lielākā daļa viņu atdeva savas dzīvības nevienādā cīņā pret vācu okupantiem un viņu vietējiem rokaspuišiem tālajā ienaidnieku aizmugurē, nežēlīgas nacistiskās okupācijas apstākļos.

Cīņā par savu Padomju Latviju.

Kā atrast šo vietu un pieminekli?

Piemineklis atrodas netālu no Holakausta Upuru Memoriāla, tajā pašā Biķernieku ielas pusē, mežā (ielas labajā pusē, ja skatīties gar Biķernieku ielu virzienā no Rīgas centra uz Mežciemu). Pretējā ielas pusē atrodas Biķernieku Sacīkšu trase.

Ceļiņš, kas ved līdz piemineklim, atiet no Biķernieku ielas, pie pagrieziena atrodas piemiņas akmens ar uzrakstu “Nāves Ceļš - Piemiņas Ceļš” (vienā no bildēm šīs pagrieziens ir atzīmēts ar treknu sarkanu bultu. Ielas pretējā pusē atrodas pietura Kapi (virzienā no Mežciema uz pilsētas centru). Attālums no Biķernieku ielas līdz piemineklim apmēram 100 m.

Ceļš līdz piemineklim ir atzīmēts uz satelītkartes, bildēs var redzēt, kā izskatas piemiņas akmens pie pagrieziena un pats piemineklis.

Tikt līdz vietai no pilsētas centra var ar 11, 18 trolejbusu (braukt līdz galapunktam Ieriķu ielā, tālākais ceļš ir atzīmēts uz satelītkartes), 16 autobusu braucot līdz pieturai Kapi (tālākais ceļš is atzīmēts uz satelītkartes).

No Ķengaraga, Pļavniekiem, Juglas var aizbraukt ar 15 vai 31 autobusu līdz tai pašai pieturai Kapi.

Latvijā / Skatīts 391 / Piebilda lspr Reitings: 0 / 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz