Kapitāls. Kārlis Markss
[ Lejupielādēt no servera (4.29 Mb) ] 14.03.2014, 02:46
Kapitāls (1. – 3.daļa). Kārlis Markss
Pilna elektroniskā versija lejupielādējama bez maksas internetā: (FB2 formātā, arhīvs 4,3Mb)


Ievērojamais filozofs Kārlis Markss apjomīgo darbu Kapitāls pirmo reizi laida klajā 1867. gadā. Grāmata pasaules slavu iemantojusi ar tajā pausto nesaudzīgo kapitālisma kritisko analīzi.

Kā norāda Banku augstskolas profesors, Latvijas Ekonomistu asociācijas valdes priekšsēdētājs, Ventspils Augstskolas asociētais profesors Ivars Brīvers, Marksa Kapitāls ir viena no tām grāmatām, kas vislielākajā mērā ir ietekmējusi cilvēku prātus un ekonomikas zinātnes attīstību. Pašlaik, kad notikumi pasaulē liek no jauna pārvērtēt ekonomikas teorijas atzinumus, ir vērojama pastiprināta interese par šo pirms pusotra gadsimta sarakstīto darbu. XIX un XX gadsimtu mijā tieši Latvijā Marksa idejas rada auglīgu augsni. Padomju periods ar savu dogmatisko pieeju radīja noliedzošu attieksmi pret Marksu, kaut gan marksisms padomju interpretācijā bija visai tālu no Marksa darbu patiesā gara,” uzsver I. Brīvers. Viņš uzskata, ka tos, kuri cer Kārļa Marksa Kapitālā atrast vieglas atbildes uz jautājumiem par pasaulē notiekošo, jābrīdina, ka tas ir ceļš uz padomju laika kļūdu atkārtojumu.

Ekonomiskās krīzes kontekstā aktualizējies uzskats par liberālās ekonomikas morālo bankrotu. Aizvien biežāk tiek piesaukta nepieciešamība palielināt valsts lomu ekonomikā, kā arī palielināt kontroli pār finanšu sektoru un naudas apgrozību. Kārļa Marksa darbs „Kapitāls” ir nozīmīgākais darbs pasaules vēsturē, kas iestājas par radikālu valsts lomas palielināšanu tautsaimniecībā,

Kapitāls (1. – 3.daļa). Kārlis Markss
Pilna elektroniskā versija lejupielādējama bez maksas internetā:
http://uploadingit.com/file/kk0fbkpav9mxf6gr/Kapitals.zip (FB2 formātā)
http://uploadingit.com/file/qvnld2zy5qctlkjq/Kapitals_pdf.zip (PDF formtā)

http://gramataselektroniski.blog.com/2011....-markss
Skatīts 888 / Lejupielāžu: 418 / Piebilda Viesis / Lejupielāžu: 418
Kopā komentāri: 0
Copyright MyCorp © 2013. Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz